Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy w dostępie czasowym

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy i programy w dostępie czasowym

Bazy do testowania dostępne są z dowolnego komputera należącego do sieci Uniwersytetu Jagiellońskiego bez konieczności logowania się. Czytelnicy Biblioteki Jagiellońskiej mogą z nich korzystać na stanowiskach komputerowych w Czytelni Informacji Naukowej, Czytelni Europeistycznej, Czytelni Pracowników Nauki, Czytelni Głównej za okazaniem ważnej karty bibliotecznej.

W przypadku wystąpienia problemów z dostępem do baz testowych prosimy kontaktować się z panem Markiem Krośniakiem, tel: 12 663 35 03, e-mail: marek.krosniak@uj.edu.pl

Chętnie zapoznamy się z Państwa opinią o tych bazach. Wszelkie uwagi dotyczące np. interfejsu, możliwości wyszukiwawczych, satysfakcji z uzyskanych wyników, prosimy kierować na adres e-mail: oinka@uj.edu.pl

Dostępy testowe do baz danych i produktów wspomagających nauczanie, udostępnianych przez Bibliotekę Medyczną Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, znajdują się na stronie Biblioteki Medycznej.

Ze względu na wymogi licencyjne zabronione jest masowe pobieranie zawartości baz (np. całych numerów czasopism) lub przekazywanie ich nieuprawnionym użytkownikom, a także użycie jakiegokolwiek programu do automatycznego pobierania plików.

Wydawnictwo Cambridge University Press w dobie pandemii koronawirusa umożliwia bezpłatny dostęp do rozdziałów książek i artykułów czasopiśmiennych z Cambridge Core odnoszących się do badań nad COVID-19, wzbogacanych o teksty, które będą opublikowane w przyszłości.

Link do Cambridge Core

Dodatkowo Cambridge University Press zobowiązało się do udostępnienia ww. dokumentów w PubMed Central (PMC) oraz w innych repozytoriach publicznych. 

Do 30 kwietnia trwa dostęp testowy do bazy DACH Information [EBSCO], która zawiera unikalny zbiór niemieckojęzycznych pełnotekstowych czasopism naukowych, magazynów i publikacji branżowych. Dzięki multidyscyplinarnemu zakresowi baza oferuje bogate, wysokiej jakości pełnotekstowe zasoby, które wspierają badania w szerokim zakresie tematów, od sztuki i nauk humanistycznych po medycynę i nauki ścisłe. Tematyka bazy obejmuje takie zagadnienia jak sztuka, biznes, komunikacja, edukacja, prawo niemieckie, historia, nauki humanistyczne, lingwistyka, zarządzanie, marketing, matematyka, pielęgniarstwo, psychologia, nauki społeczne i praca socjalna, nauki ścisłe, i wiele więcej. 

Link do DACH Information

Do 30 kwietnia trwa dostęp testowy do wybranych kolekcji wydawnictwa Oxford University Press. 
 

Oxford Scholarship Online

  • kolekcja ponad 19 000 monografii  

University Press Scholarship Online 

  • kolekcja ponad 16 000 monografii przodujących wydawnictw akademickich  

Oxford Handbooks Online

  • jedna z najbardziej prestiżowych kolekcji książek naukowych, przedstawiających głęboką analizę omawianych zagadnień  

Oxford Medicine Online

  • ponad 1000 książek z obszaru medycyny  

Oxford Clinical Psychology Online 

  • kolekcja ponad 300 tytułów z obszaru klinicznej psychologii  

Oxford Bibliographies Online  

  • kompendium recenzowanych bibliografii z komentarzami oraz krótkie wpisy z encyklopedii
  • prawie 700 tytułów wprowadzających do różnych dyscyplin wiedzy
  • kolekcja recenzowanych streszczeń z różnych dziedzin wiedzy

Oxfo​rd Scholarly Editions Online 

  • zbiór materiałów z zakresu filozofii, literatury i teologii po ekonomię, językoznawstwo i medycynę  

Wydawnictwo World Scientific Publishing umożliwia bezpłatny dostęp testowy do wszystkich e-booków oraz e-podręczników. Dostępne są również czasopisma z różnych dziedzin wiedzy, wydane w okresie od roku 2017 do 2022.  Dostęp testowy przewidziany jest do 30 kwietnia.

Link do World Scientific

Widok zawartości stron Widok zawartości stron