Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Mendeley

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Mendeley - o programie

Grafika platformy Mendeley


 

załóż konto przycisk

 


Mendeley jest programem do zarządzania bibliografią oraz udziału w akademickiej sieci społecznościowej, który pozwala utworzyć osobistą bibliotekę prac naukowych, korzystać z niej z każdego miejsca, udostępniać opatrzone własnymi komentarzami artykuły innym badaczom oraz pozostawać na bieżąco z wynikami najnowszych badań.
 

  • łatwe wstawianie cytowań i generowanie bibliografii
  • dogodna współpraca online z innymi naukowcami
  • proste przenoszenie zawartości z innych menedżerów bibliografii
  • podpowiadanie istotnych publikacji w oparciu o aktualną zawartość biblioteki
  • dostęp do własnej biblioteki z każdego komputera i urządzeń mobilnych

Więcej informacji (w języku angielskim) można znaleźć na oficjalnej stronie Mendeley.

Załóż konto przyciskDo logowania się w programie Mendeley można wykorzystać konto utworzone w serwisie: Scopus, ScienceDirect lub ORCID.

W razie problemów z dostępem do wersji Mendeley Premium (dostępnej do 31.12.2022 r.) prosimy o kontakt z administratorem grupy Jagiellonian University in Krakow – panem Markiem Krośniakiem, email: marek.krosniak@uj.edu.pl

Webinarium: Mendeley – pierwsze kroki z narzędziem

Szkolenie ma na celu prezentację managera bibliografii Mendeley, jego podstawowych funkcjonalności, takich jak: organizacja i porządkowanie biblioteczki źródeł, praca z pełnym tekstem, zakładanie grup, w obrębie których możliwe jest przesyłanie opisów i plików PDF. Ponadto przedstawia wykorzystanie dodatku Mendeley Cite do aplikacji Microsoft Word, który usprawnia tworzenie przypisów oraz bibliografii załącznikowej. Szkolenie obejmuje krótki wstęp na slajdach oraz obszerną część praktyczną, która krok po kroku prowadzi poprzez kolejne etapy pracy z narzędziem.

Prowadząca: Kamila Kokot-Kanikuła, Trenerka Elsevier

Link do webinarium

Hasło dostępu do webinarium: %pSEhqb3

Zapraszamy na indywidualne oraz grupowe szkolenia z obsługi programu Mendeley. Szkolenia przeprowadzane są stacjonarnie lub zdalnie przy użyciu aplikacji Teams.

Zapotrzebowanie na szkolenia można przesyłać na adres oinka@uj.edu.pl (w tytule proszę wpisać: szkolenie z Mendeley) lub telefonicznie pod nr tel.: 12 663 3444.

Pytania oraz sugestie prosimy kierować na adres:

oinka@uj.edu.pl