W Bibliotece Jagiellońskiej odsłonięto popiersie Ruya Barbosy

23.02.2022
W ten sposób upamiętniono postać żyjącego w latach 1849 – 1923 znakomitego brazylijskiego pisarza, prawnika, naukowca i polityka, który na początku XX wieku znacząco wspierał na arenie międzynarodowej dążenia Polaków do odzyskania niepodległości, szczególnie podczas międzynarodowej konferencji pokojowej w Hadze w 1907 r.
więcej o W Bibliotece Jagiellońskiej odsłonięto popiersie Ruya Barbosy
Szkoła letnia „Krakau als Stätte des europäischen Kulturerbes“

23.07.2021
W dniach 20.07.21-25.07.21 odbędzie się szkoła letnia „Krakau als Stätte des europäischen Kulturerbes“, która jest częścią projektu Erasmus Plus „The Future of Cultural Heritage in Modern Europe”.
więcej o Szkoła letnia „Krakau als Stätte des europäischen Kulturerbes“
"Otwieraj z sensem: działaj, by wyrównywać szanse i zapobiegać wykluczeniu"

16.10.2020
W październiku (19-25.10.2020) obchodzony jest XI Tydzień Otwartej Nauki (Open Access Week). Wydarzenie ma na celu promowanie otwartego dostępu do publikacji naukowych, danych badawczych, dokumentów dźwiękowych czy filmów. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem "Otwieraj z sensem: działaj, by wyrównywać szanse i zapobiegać wykluczeniu" (Open with purpose: taking action to built structural equity and inclusion).
więcej o "Otwieraj z sensem: działaj, by wyrównywać szanse i zapobiegać wykluczeniu"
Webinarium „Cyfrowe zasoby nauki w Repozytorium UJ”

21.09.2020
Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium, które odbyło się 25 września 2020 r. w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
więcej o Webinarium „Cyfrowe zasoby nauki w Repozytorium UJ”

29.10.2019
Artyści tworzą nową, nowoczesną atmosferę wokół lirycznych dzieł Thomasa Bernharda. W procesie twórczym przekształcają wiersze Bernharda w dźwięk, tworząc w ten sposób nowoczesne dzieło sztuki. Na scenie liryzm łączy się z muzyką i dźwiękami elektronicznymi, które są tworzone na żywo.
więcej o Wiatr i przemijanie – Muzyka do liryki Thomasa Bernharda / Wind & Vergänglichkeit - Musik zur Lyrik von Thomas Bernhard