Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy miesiąca: Wielodziedzinowe

Bazy miesiąca: Wielodziedzinowe

W styczniu Biblioteka Jagiellońska prezentuje wybrane bazy wielodziedzinowe. Baza zakupiona: Wiley Online Library. Baza w wolnym dostępie: BazHum.

Wiley Online Library

Link do Wiley Online Library
Wiley Online Library jest to wielodziedzinowa baza oferująca dostęp do ponad 1600 czasopism, w tym 4 milionów artykułów oraz 22 tysięcy książek. Ponadto baza obejmuje między innymi 250 publikacji źródłowych i podręczników, a także ponad 18 tysięcy protokołów laboratoryjnych. Bogaty zakres tematyczny bazy zawiera treści z około 130 dyscyplin naukowych. Przygotowane na platformie narzędzia pozwalają użytkownikom na przeszukiwanie zbiorów z dwóch poziomów – wyszukiwania prostego oraz zaawansowanego. Dostępna funkcja wyszukiwania zaawansowanego pozwala na łączenie pól wyszukiwawczych operatorami logicznymi, takimi jak AND, OR, NOT oraz wykorzystanie symboli wieloznacznych. Ponadto zarejestrowani do platformy Wiley Online Library użytkownicy otrzymują możliwość m. in. zapisywania swojego wyszukiwania oraz tworzenia wirtualnej „biblioteczki”.

Przejdź do Informacji o bazie Wiley Online Library

Link do Pomocy dla użytkownika do korzystania z bazy Wiley Online Library

BazHum

Link do bazy BazHum
BazHum jest to pełnotekstowa baza zawartości polskich czasopism naukowych z zakresu humanistyki oraz innych nauk społecznych. Baza jest projektem realizowanym przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Jednym z jej zadań jest ułatwienie korzystania (w celach naukowych oraz edukacyjnych) z dorobku dyscyplin polskich nauk humanistycznych, całkowicie za darmo, wszystkim osobom zainteresowanym. Serwis pozwala na przeglądanie treści za pośrednictwem listy czasopism, autorów oraz wydawnictw, zarówno z poziomu wyszukiwania prostego, jak i zaawansowanego.

Przejdź do Informacji o bazie BazHum

Link do Pomocy dla użytkownika do korzystania z bazy BazHum

 

Wszystkie pytania dotyczące baz wielodziedzinowych prosimy kierować na adres e-mail: basia.krawczyk@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel. 12 663-35-11, dr Barbara Krawczyk).

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron