Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Archiwum

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy miesiąca: Prawo

Bazy miesiąca: Prawo

W lipcu Biblioteka Jagiellońska prezentuje wybrane bazy z zakresu prawa.
Baza zakupiona: Lex Omega
Baza w wolnym dostępie: ISAP – Internetowy System Aktów Prawnych

LEX Omega

Link do bazy LEX Omega

System Informacji Prawnej LEX to profesjonalna platforma dla prawników, która zapewnia dostęp do kompletnej i codziennie aktualizowanej bazy prawa, orzecznictwa i piśmiennictwa prawniczego. W bazie można odnaleźć nie tylko komplet archiwalnych, bieżących i planowanych aktów prawnych ze wszystkich dziedzin prawa, ale także publikacje Wydawnictwa Lexis Nexis, wzory dokumentów, procedury, komentarze, czasopisma, monografie, bibliografie prawnicze i wiele innych. Dodatkowo każdy zalogowany użytkownik może skorzystać z opcji „Zadaj pytanie”, które następnie jest kierowane do prawników zatrudnionych w firmie Lex.

Link do informacji o bazie
Link do instrukcji korzystania

ISAP - Internetowy System Aktów Prawnych

Link do bazy ISAP

Baza obejmuje opisy bibliograficzne i teksty aktów prawnych, które ukazały się w „Dzienniku Ustaw” od 1918 roku i w „Monitorze Polskim” od 1930 roku. Dodatkowym i niezależnym modułem systemu jest baza „ISAP – Akty prawne i inne dokumenty Władz RP na Uchodźstwie”, która zawiera opisy bibliograficzne i teksty aktów opublikowanych w „Monitorze Polskim” za lata 1939-1940. Bazy można przeglądać za pomocą haseł i roczników lub przeszukiwać korzystając z wbudowanej wyszukiwarki. Pełne teksty aktów prawnych dostępne są do pobrania w formie plików PDF.

Link do informacji o bazie
Link do instrukcji korzystania

Wszystkie pytania dotyczące przeszukiwania baz z zakresu prawa prosimy kierować na adres e-mail: jekaterina.maj@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel.: 12 663-34-44, p. Katarzyna Maj-Müller).