Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Weź udział

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

czerwiec 2024

20240603
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

"Czego uczą biblioteki najlepszych uniwersytetów?" – wykład dr hab. Remigiusza Sapy, prof. UJ

Data: 03.06.2024
Czas rozpoczęcia: 12.30
Miejsce: sala konferencyjna Biblioteki Jagiellońskiej (ul. Oleandry 3)
"Czego uczą biblioteki najlepszych uniwersytetów?" – wykład dr hab. Remigiusza Sapy, prof. UJ

Dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej dr hab. Remigiusz Sapa, prof. UJ serdecznie zaprasza na wykład pt. "Czego uczą biblioteki najlepszych uniwersytetów?". Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca (poniedziałek) w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej.

Warsztaty – jako zazwyczaj krótkie, intensywne szkolenia dla stosunkowo małej grupy osób, wykorzystujące interaktywne metody uczenia się i ćwiczenia praktyczne, nastawione na kształcenie konkretnych, praktycznych umiejętności – wydają się szczególnie atrakcyjnym elementem oferty edukacyjnej współczesnej biblioteki akademickiej.

Podczas wykładu przedstawione zostaną wyniki oryginalnych badań, których celem było poznanie tematyki warsztatów oferowanych przez biblioteki uniwersytetów znajdujących się na najwyższych pozycjach światowych rankingów. Łącznie przeanalizowano 494 opisy warsztatów z 34 bibliotek. Identyfikacja umiejętności, w których kształcenie angażują się dzisiaj biblioteki akademickie, nie tylko może pomóc w określeniu kierunku rozwoju własnej oferty edukacyjnej, ale odzwierciedla też zmianę ich roli w środowisku akademickim.

Wykład będzie również transmitowany online, link do śledzenia transmisji pojawi się na portalu BJ oraz w naszych mediach społecznościowych. 

Link do transmisji wydarzenia

Link do regulaminu wydarzenia

Plakat promujący wykład