Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Archiwum

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

czerwiec 2023

20230607
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Wykład dr. Pawła Rogalińskiego wokół książki "Model polityka popularnego w państwach anglosaskich"

Data: 07.06.2023
Czas rozpoczęcia: 17.00
Miejsce: Biblioteka Jagiellońska, ul. Oleandry 3, sala konferencyjna
Organizator: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Biblioteka Jagiellońska
Witryna internetowa wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=8TIaPm6SknM
Wykład dr. Pawła Rogalińskiego wokół książki "Model polityka popularnego w państwach anglosaskich"

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Biblioteka Jagiellońska zapraszają na wykład otwarty w cyklu "Czytając Naukę". Spotkanie odbędzie się stacjonarnie oraz w formie transmisji online.

Co sprawia, że niektórzy politycy utrzymują popularność nawet po kilku latach sprawowania urzędu? Czy jest to wynik ich ciężkiej pracy, czy predyspozycji? Jaki wpływ na sukces wyborczy ma stworzony przez sztaby  wizerunek kandydata? Wraz z dr. Pawłem Rogalińskim, autorem książki „Model polityka popularnego w państwach anglosaskich”, zastanowimy się, czy istnieje lista cech, którymi miałby się charakteryzować polityk sprawnie zarządzający wizerunkiem i utrzymujący popularność na wysokim poziomie.

Zapraszamy na kolejny wykład otwarty w ramach cyklu „Czytając naukę”, który odbędzie się 7 czerwca 2023 roku o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej.

Spotkanie będzie transmitowane na profilu Facebook i kanale YouTube Wydawnictwa UJ.
Link do transmisji na profilu Facebook
Link do transmisji na kanale YouTube
 

Paweł Rogaliński – badacz, praktyk i teoretyk mediów, marketingu i edukacji, doktor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie). Ukończył zarządzanie (2010–2012), stosunki międzynarodowe: nauki polityczne (2006–2011) oraz filologię angielską (2006–2010) na Uniwersytecie Łódzkim. Redaktor naczelny portalu popularnonaukowego „Przegląd Dziennikarski” (www.przegladdziennikarski.pl), prezes organizacji pozarządowej. Otrzymał kilkanaście nagród i wyróżnień krajowych i międzynarodowych, między innymi w Londynie, Berlinie, Warszawie i Brukseli.


O książce 

Autor książki analizuje poszczególne elementy wizerunku i komunikacji politycznej oraz w formie pogłębionego opisu i licznych wizualizacji buduje model polityka popularnego. To pozycja zarówno dla uczestników sceny politycznej, jak i dla wszystkich, którzy chcą się jej krytycznie przyglądać i dokonywać świadomych wyborów. 
Bardzo wysoko oceniam oryginalność tej monografii oraz jej wkład w naukę. Przeprowadzone badania znakomicie uzupełniają lukę w literaturze przedmiotu, a ponadto stanowią kompendium wiedzy, która może zostać wykorzystana w sposób praktyczny przez aktorów politycznych, doradców, spin doktorów.
Z recenzji prof. dr hab. Agnieszki Kasińskiej-Metryki

Na uwagę zasługują nowatorski charakter wyboru problematyki badawczej, innowacyjne ujęcie omawianego zagadnienia, imponujący materiał źródłowy stanowiący jej podstawę teoretyczną i faktograficzną, jak również poprawność całego wywodu i przystępny styl narracji. 
Z recenzji dr. hab. Szymona Ossowskiego, prof. UAM

Plakat promujący wydarzenie