Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Archiwum

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

kwiecień 2022

20220426
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Szanowni Państwo!
Promocja książki Radosława Kutego „Tatry i Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego” zostaje odwołana z powodu choroby prelegenta. O nowym terminie poinformujemy wkrótce.

Data: 26.04.2022
Czas rozpoczęcia: 16.00
Miejsce: Sala konferencyjna Biblioteki Jagiellońskiej (wejście od ul. Oleandry 3)
Organizator: Biblioteka Jagiellońska oraz Wydawnictwo, Księgarnia, Antykwariat Górski „Filar”
Szanowni Państwo! <br> Promocja książki Radosława Kutego „Tatry i Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego” zostaje odwołana z powodu choroby prelegenta. O nowym terminie poinformujemy wkrótce.

Biblioteka Jagiellońska oraz Wydawnictwo, Księgarnia, Antykwariat Górski „Filar” zapraszają na promocję książki Radosława Kutego „Tatry i Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego”, która odbędzie się 26 kwietnia 2022 roku o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej (wejście od ul. Oleandry 3).

Cała twórczość ikonograficzna Walerego Eljasza-Radzikowskiego została zamknięta w tym opracowaniu. Bogata zawartość ilustracji, dająca czytelnikowi wgląd w proces twórczy artysty począwszy od szkicu przez malarstwo do akwaforty i drzeworytu, ukazuje obraz Tatr i turystyki górskiej drugiej połowy XIX wieku.

Książka zdobyła Główną Nagrodę na 5. Międzynarodowym Konkursie „Najlepsze Wydawnictwa O Górach”.

Radosław Kuty – historyk, doktorant w Instytucie Historii Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, autor publikacji naukowych dotyczących Tatr i Zakopanego oraz historii ziemiaństwa polskiego. Zainteresowania badawcze: prasa polska 1864 – 1939 ze szczególnym uwzględnieniem tematyki tatrzańskiej i zakopiańskiej. Ikonografia i fotografia  tego okresu. Przygotowuje prace: „Obraz Tatr i Zakopanego na łamach prasy warszawskiej 1860 – 1914” (rozprawa doktorska) oraz „Tatry i  Zakopane w reklamie. Od okresu autonomii galicyjskiej do 1939 roku”.

Okładka książki  Tatry i  Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego