Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Archiwum

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20220426

Szanowni Państwo!
Promocja książki Radosława Kutego „Tatry i Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego” zostaje odwołana z powodu choroby prelegenta. O nowym terminie poinformujemy wkrótce.

Data: 26.04.2022
Czas rozpoczęcia: 16.00
Miejsce: Sala konferencyjna Biblioteki Jagiellońskiej (wejście od ul. Oleandry 3)
Organizator: Biblioteka Jagiellońska oraz Wydawnictwo, Księgarnia, Antykwariat Górski „Filar”
Szanowni Państwo! <br> Promocja książki Radosława Kutego „Tatry i Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego” zostaje odwołana z powodu choroby prelegenta. O nowym terminie poinformujemy wkrótce.

Biblioteka Jagiellońska oraz Wydawnictwo, Księgarnia, Antykwariat Górski „Filar” zapraszają na promocję książki Radosława Kutego „Tatry i Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego”, która odbędzie się 26 kwietnia 2022 roku o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej (wejście od ul. Oleandry 3).

Cała twórczość ikonograficzna Walerego Eljasza-Radzikowskiego została zamknięta w tym opracowaniu. Bogata zawartość ilustracji, dająca czytelnikowi wgląd w proces twórczy artysty począwszy od szkicu przez malarstwo do akwaforty i drzeworytu, ukazuje obraz Tatr i turystyki górskiej drugiej połowy XIX wieku.

Książka zdobyła Główną Nagrodę na 5. Międzynarodowym Konkursie „Najlepsze Wydawnictwa O Górach”.

Radosław Kuty – historyk, doktorant w Instytucie Historii Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, autor publikacji naukowych dotyczących Tatr i Zakopanego oraz historii ziemiaństwa polskiego. Zainteresowania badawcze: prasa polska 1864 – 1939 ze szczególnym uwzględnieniem tematyki tatrzańskiej i zakopiańskiej. Ikonografia i fotografia  tego okresu. Przygotowuje prace: „Obraz Tatr i Zakopanego na łamach prasy warszawskiej 1860 – 1914” (rozprawa doktorska) oraz „Tatry i  Zakopane w reklamie. Od okresu autonomii galicyjskiej do 1939 roku”.

Okładka książki  Tatry i  Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego