Salon literacki "Jagiellonki": promocja książki Gabrieli Żuchowskiej-Zimnal "Ponowoczesne szaty kultury. Ubiór jako narzędzie konstruowania i komunikowania tożsamości jednostkowej"

Termin: 14.11.2019
Miejsce: sala konferencyjna Biblioteki Jagiellońskiej, wejście od ul. Oleandry 3, godz. 17
Organizator: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Biblioteka Jagiellońska

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego i Biblioteka Jagiellońska zapraszają na spotkanie promujące książkę dr Gabrieli Żuchowskiej-Zimnal Ponowoczesne szaty kultury. Ubiór jako narzędzie konstruowania i komunikowania tożsamości jednostkowej.

W spotkaniu udział wezmą:

  • Stella Strzemecka – socjolożka
  • Barbara Kohlbrenner – doradca wizerunkowy i coach
  • Anna Franczyk – historyczka sztuki, specjalizująca się w historii ubioru
  • oraz Autorka

To nie będzie spotkanie o modzie, nie będziemy rozmawiać jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, by dostać wymarzoną pracę, nie zdradzimy recepty na sukces wyborczy kandydata w błękitnej koszuli, nie powiemy dlaczego „małą czarną” każda kobieta powinna mieć w szafie i dlaczego szelki są lepsze od paska. To będzie spotkanie, podczas którego dowiemy się, co mówi o nas nasze ubranie, w jaki sposób swoimi codziennymi wyborami na pozór nieistotnymi komunikujemy swoją przynależność do określonych grup społecznych i wyznawane wartości.

Wraz z uczestniczkami spotkania porozmawiamy o tym, w jaki sposób jednostki dzięki dostępnym ubraniom i rzeczom – modnym, niemodnym, kupionym, wykonanym kreują swój wizerunek. Zastanowimy się, w jaki sposób tożsamość jednostki i jej przynależność do określonych grup odbija się w ich ubiorze. Przyjrzymy się również temu, co poprzez ubiór jednostka chce przekazać światu, z jakimi wartościami się utożsamia i jak zmiany w kulturze wpłynęły na to, jak wyglądamy i jakie decyzje modowe podejmujemy. Dzięki obecności doradczyni wizerunku dowiemy się, jakie są oczekiwania osób decydujących się na konsultację, jak wygląda proces tworzenia wizerunku i dlaczego jednostki decydują się na korzystanie z takich usług.

Zapraszamy na spotkanie w szpilach, trampkach, jeansach, sukienkach, garniturach i w swetrach ;-).

Spotkanie odbędzie się 14 listopada 2019 r. (czwartek) o godzinie 17.00 w Bibliotece Jagiellońskiej.

Data opublikowania: 12.11.2019
Osoba publikująca: Mirosław Kubic