Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Co nowego?

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Archiwum komunikatów

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dostęp do baz wydawnictwa Oxford University Press

Dostęp do baz wydawnictwa Oxford University Press

W Bibliotece Jagiellońskiej uruchomiony został dostęp czasowy do wybranych baz wydawnictwa Oxford University Press.

Test potrwa do 31 marca 2024 r.

Max Planck Encyclopedias of International Law  

Baza ta obejmuje dwa moduły: Max Planck Encyclopedia of Public International Law i Max Planck Encyclopedia of International Procedural Law. Zawierają one recenzowane artykuły wraz z bibliografią dotyczące wszystkich aspektów prawa międzynarodowego, stanowiąc ważne źródło wiedzy dla wykładowców, badaczy oraz studentów prawa.  

Bazę można przeszukiwać w trybie prostym poprzez autora i dziedzinę. W ramach wyszukiwania zaawansowanego dostępne są kryteria: autor/redaktor, tytuł, przeszukiwanie pełnego tekstu, data opublikowania, dziedzina i typ zawartości oraz operatory logiczne (AND, OR, NOT). Obie encyklopedie można przeszukiwać i przeglądać łącznie lub oddzielnie, stosując odpowiednie filtry.
 
Max Planck Encyclopedia of Comparative Constitutional Law 

MPECCoL to baza zawierająca analityczne artykuły oferujące przegląd prawa konstytucyjnego w ujęciu porównawczym. Jej wyspecjalizowany profil tematyczny zapewnia dogłębne omówienie istoty, kształtu i ewolucji historycznej prawa konstytucyjnego w perspektywie globalnej. 

Wyszukiwanie w bazie możliwe jest według tematu, autora/redaktora, słowa lub frazy. W wyszukiwaniu zaawansowanym są do dyspozycji takie pola jak autor/współautor, data, tytuł, przeszukiwanie pełnego tekstu, temat oraz jurysdykcja. Można również wybrać typ przeszukiwanych tekstów - komentarze i analizy bądź hasła encyklopedyczne.

Baza MPECCoL jest połączona z Oxford Law Citator – nowoczesnym narzędziem wspomagającym, które między innymi zapewnia bezpośrednie linki do powiązanych treści w obrębie internetowych zasobów prawniczych Oxford University Press oraz w innych wartościowych źródłach.

Oxford Encyclopedia of EU Law  
 
Oxford Encyclopedia of EU Law, uzupełniana na bieżąco encyklopedia prawa unijnego, składa się ze 131 artykułów, które definiują, wyjaśniają i analizują kluczowe koncepcje prawne prawa UE w przystępny, lecz dogłębny sposób. To wysokiej jakości źródło internetowe jest kierowane do studentów, wykładowców i badaczy prawa Unii Europejskiej. Autorzy opracowali takie zagadnienia jak Cases, Wspólna Polityka Handlowa, ochrona konsumenta, ochrona danych, energia, środowisko, integracja europejska, zdrowie, instytucje, prawo pracy itd. 

Baza umożliwia wyszukiwanie proste poprzez autora i temat. Oferuje również możliwość wyszukiwania zaawansowanego poprzez: pełny tekst, datę opublikowania, autora, tytuł, bibliografię, dziedzinę i jurysdykcję. W wyszukiwaniu zaawansowanym jest możliwość używania operatorów logicznych (AND, OR, NOT). 
 
Oxford Scholarly Authorities in International Law

Oxford Scholarly Authorities on International Law to baza skierowana do naukowców i praktyków zajmujących się międzynarodowym prawem publicznym. Zawiera ona pełnotekstowe wydania online wiodących na rynku prac referencyjnych i traktatów opublikowanych przez Oxford University Press, takich jak Oppenheim i Oxford Commentaries on International Law. 

Wszystkie tytuły są w pełni przeszukiwalne według tematu, tytułu i autora, a ponadto są powiązane za pośrednictwem Oxford Law Citator z odpowiednimi raportami spraw i artykułami we wszystkich internetowych zasobach prawniczych Oxford University Press.
Użytkownicy mogą przeglądać tytuły według autora i współtwórcy, tytułu i tematu, przeszukiwać pełny tekst każdego tytułu, poruszać się między tymi referencjami i opisami przypadków, jak również komentarzami i analizami.
 
Oxford Reference Online (ORO)

Oxford Reference to obejmująca 25 różnych obszarów tematycznych baza online, która zawiera 2 miliony zdygitalizowanych haseł ze słowników, kompendiów i encyklopedii Oxford University Press.
Użytkownik ma możliwość wyszukania zarówno krótkich, ogólnych tekstów, jak i bardziej szczegółowych artykułów na specjalistyczne tematy.
 
The Oxford English Dictionary (OED)

The Oxford English Dictionary wydawnictwa Oxford University Press, uznawany za najbardziej wyczerpujący i metodyczny słownik historyczny języka angielskiego, zawiera definicje, etymologię, historię, fonetykę i zastosowanie ponad 500 000 słów i zwrotów ze wszystkich odmian geograficznych języka angielskiego oraz 3,5 miliona cytatów, począwszy od literatury klasycznej i specjalistycznych czasopism po scenariusze filmowe, teksty piosenek i posty w mediach społecznościowych.