Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Co nowego?

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Archiwum komunikatów

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy miesiąca: Ekonomia i zarządzanie

Bazy miesiąca: Ekonomia i zarządzanie

W lutym Biblioteka Jagiellońska prezentuje wybrane bazy z zakresu ekonomii i zarządzania
Baza zakupiona: Emerald Management Xtra
Baza w wolnym dostępie: Polskie Piśmiennictwo Ekonomiczne do roku 1939

Baza Emerald Management Xtra

Link do bazy Emerald Management Xtra

W bazie są zamieszczone elektroniczne wersje anglojęzycznych czasopism naukowych z zakresu  m.in.  księgowości, finansów, ekonomii, biznesu międzynarodowego, logistyki, marketingu, zarządzania  jakością i pokrewnych dziedzin. Warto zwrócić uwagę na tytuły takie jak: „Foresight”, „Advances in Financial Economics” i „Journal of Business Strategy”. Baza oferuje otwarty dostęp do dużej ilości artykułów naukowych (głównie w języku angielskim). Ciekawym uzupełnieniem bazy są e-case studies i scenariusze z zakresu zachowań biznesowych przygotowane jako pomoce naukowe dla studentów i uczniów.

Link do informacji o bazie Emerald Management Xtra

Pomoc do wyszukiwania - link

Baza Polskie Piśmiennictwo Ekonomiczne do roku 1939

Link do bazy ​Polskie Piśmiennictwo Ekonomiczne do roku 1939

Projekt ma na celu stworzenie całościowej, retrospektywnej bibliografii ekonomicznego piśmiennictwa polskiego opublikowanego do 1939 r. Jego podstawą jest publikacja „Materjały do bibljografji ekonomicznej w języku polskim” prof. Ludwika Krzywickiego (Warszawa, 1923 r.). Baza rejestruje wszystkie typy dokumentów (książki, artykuły, materiały konferencyjne, archiwalia) wydane w języku polskim zarówno w kraju, jak i za granicą reprezentujące literaturę ekonomiczną. Za zgodą Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego zdigitalizowano prawie cały zasób czasopisma „Ekonomista” za lata 1900-1939. W bazie rolę słów kluczowych pełni szesnaście zagadnień, przejętych bezpośrednio z „Materjałów” L. Krzywickiego. Wyszukiwanie informacji odbywa się według następujących kryteriów: autora, tytułu, źródła oraz zagadnienia.

Zasób czasopisma „Ekonomista”

Link do informacji o bazie Polskie Piśmiennictwo Ekonomiczne do roku 1939

Wszystkie pytania z zakresu pozyskiwania informacji z baz z zakresu ekonomii i zarządzania prosimy kierować na adres e-mail: jekaterina.maj@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel.: 12 663 3444, p. Katarzyna Maj-Müller).