Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Biblioteki Collegium Paderevianum

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Biblioteki Collegium Paderevianum

Komunikat ws. korzystania z księgozbioru Bibliotek Filologii Orientalnej, Romańskiej i Słowiańskiej, umieszczonego w Bibliotece Jagiellońskiej w byłej Czytelni Zbiorów Specjalnych.

Korzystanie z księgozbioru Bibliotek Filologii Orientalnej, Romańskiej i Słowiańskiej, przemieszczonego w lutym 2012 r. z budynku Collegium Paderevianum do Biblioteki Jagiellońskiej, przebiega według niżej wymienionych procedur.

 1. Korzystanie z ww. księgozbiorów jest możliwe wyłącznie na podstawie aktualnej karty bibliotecznej Biblioteki Jagiellońskiej, tj. aktywacji aktualnej legitymacji studenckiej w Wypożyczalni na parterze (wejście od ul. Oleandry), po przedstawieniu dowodu osobistego (opłata za aktywację - 5 zł).
 2. Książki z ww. księgozbiorów notowane w Komputerowym Katalogu Zbiorów Bibliotek UJ oraz w tradycyjnych katalogach kartkowych zamawiane mogą być:
  • zdalnie, online - poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza zamówienia,
  • przez wypełnienie tradycyjnego rewersu, który należy wrzucić do skrzynki umieszczonej na stoliku przy schodach w holu Biblioteki Jagiellońskiej.
 3. Na formularzu zamówienia należy zaznaczyć miejsce odbioru, którym może być:
  • Czytelnia Europeistyczna - do korzystania na miejscu w tej Czytelni,
  • Wypożyczalnia - do wypożyczenia na zewnątrz.
 4. Realizacja zamówień, czyli dostarczanie książek do Czytelni Europeistycznej i/lub Wypożyczalni odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00, o każdej pełnej godzinie. Książki zamówione w piątek po godz. 15.00 oraz w sobotę i niedzielę dostarczone będą do ww. agend BJ w poniedziałek o godz. 9.00.
 5. Korzystanie z zamówionych do Czytelni Europeistycznej materiałów możliwe jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.15 - 20.50, a w soboty w godz. 9.00 - 16.00.
 6. Odbiór materiałów zamówionych do Wypożyczalni możliwy jest w godzinach otwarcia Wypożyczalni, tj.: w poniedziałki w godz.10.00 - 20.00, od wtorku do piątku w godz. 9.00 - 20.00, w soboty w godz. 9.00 - 15.00.