Bazy miesiąca: Historia

Historical Abstracts with Full Text

Międzynarodowa bibliografia historyczna, która uwzględnia także antropologię, genealogię, nauki polityczne, socjologię i studia etniczne. Rejestruje publikacje tworzone w kilkudziesięciu państwach i językach (w tym w języku polskim). Baza obejmuje dzieje od starożytności do czasów współczesnych na wszystkich kontynentach. Część rekordów jest wzbogacona o pełne teksty.

Informacje o bazie

Pomoc do bazy

 

Bibliografia Historii Polskiej

Najważniejsza bieżąca bibliografia dziejów Polski. Szeroko pojęta tematyka polska (od czasów najdawniejszych po współczesność) jest wzbogacona o historię powszechną ograniczoną do stosunków z innymi narodami oraz monografii poszczególnych państw. W wersji elektronicznej bibliografia uwzględnia lata 1980-2011. W przyszłości ma być poszerzona o roczniki archiwalne i bieżące, dostępne dotąd tylko w wersji drukowanej.

Informacje o bazie

Instrukcja korzystania

 

Wszystkie pytania z zakresu pozyskiwania informacji z baz z zakresu historii prosimy kierować na adres e-mail: sebastian.grudzien@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel.: 12 663-34-44, p. Sebastian Grudzień).

Published Date: 06.05.2019
Published by: Mirosław Kubic