Tydzień Otwartej Nauki 2016 w BJ

12.10.2016
Co roku w październiku odbywa się Open Access Week (Tydzień Otwartej Nauki), mający na celu promowanie otwartego dostępu do publikacji i danych naukowych. Biblioteka Jagiellońska włącza się do akcji poprzez prezentacje zasobów i funkcjonalności Repozytorium Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy do BJ w dniach 24 – 29 października 2016 r.
więcej o Tydzień Otwartej Nauki 2016 w BJ
NOC BIBLIOTEK w Bibliotece Jagiellońskiej

30.05.2016
Biblioteka Jagiellońska ma przyjemność zaprosić do udziału w ogólnopolskiej NOCY BIBLIOTEK organizowanej 4 czerwca 2016 r. W ramach akcji Biblioteka Jagiellońska zaprezentuje odwiedzającym niedostępny zwykle, zabytkowy hol Starego Gmachu i otworzy zamknięte na co dzień wejście od al. Mickiewicza 22.
więcej o NOC BIBLIOTEK w Bibliotece Jagiellońskiej

09.05.2016
Zapraszamy na spacer z przewodnikiem po pracowniach digitalizacji Biblioteki Jagiellońskiej. Jedyna okazja do poznania kulisów powstawania Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej (JBC) - jednej z największych bibliotek cyfrowych w kraju.
więcej o Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Proces digitalizacji w Bibliotece Jagiellońskiej
TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2016 w Bibliotece Jagiellońskiej

26.04.2016
W dniach 8-15 maja 2016 odbywa się ogólnopolski TYDZIEŃ BIBLIOTEK, pod hasłem Biblioteka inspiruje. Z tej okazji Biblioteka Jagiellońska zaprasza na bezpłatne warsztaty prowadzone prze Sekcję Trenerską FLOW Koła Naukowego Studentów Psychologii UJ. Warsztaty przeznaczone są dla studentów, bibliotekarzy oraz seniorów.
więcej o TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2016 w Bibliotece Jagiellońskiej
Światowy Dzień Książki i Praw autorskich w Bibliotece Jagiellońskiej

19.04.2016
23 kwietnia obchodzony jest XXI Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Biblioteka Jagiellońska i Stowarzyszenie All In UJ przygotowały szereg atrakcji. To niezastąpiona okazja do wgłębienia się w tajniki świata książki. Przez dwa dni: 22 i 23 kwietnia będzie można wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach.
więcej o Światowy Dzień Książki i Praw autorskich w Bibliotece Jagiellońskiej