Tydzień Otwartej Nauki 2016 w BJ

12.10.2016
Co roku w październiku odbywa się Open Access Week (Tydzień Otwartej Nauki), mający na celu promowanie otwartego dostępu do publikacji i danych naukowych. Biblioteka Jagiellońska włącza się do akcji poprzez prezentacje zasobów i funkcjonalności Repozytorium Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy do BJ w dniach 24 – 29 października 2016 r.
więcej o Tydzień Otwartej Nauki 2016 w BJ
NOC BIBLIOTEK w Bibliotece Jagiellońskiej

30.05.2016
Biblioteka Jagiellońska ma przyjemność zaprosić do udziału w ogólnopolskiej NOCY BIBLIOTEK organizowanej 4 czerwca 2016 r. W ramach akcji Biblioteka Jagiellońska zaprezentuje odwiedzającym niedostępny zwykle, zabytkowy hol Starego Gmachu i otworzy zamknięte na co dzień wejście od al. Mickiewicza 22.
więcej o NOC BIBLIOTEK w Bibliotece Jagiellońskiej

09.05.2016
Zapraszamy na spacer z przewodnikiem po pracowniach digitalizacji Biblioteki Jagiellońskiej. Jedyna okazja do poznania kulisów powstawania Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej (JBC) - jednej z największych bibliotek cyfrowych w kraju.
więcej o Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Proces digitalizacji w Bibliotece Jagiellońskiej
TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2016 w Bibliotece Jagiellońskiej

26.04.2016
W dniach 8-15 maja 2016 odbywa się ogólnopolski TYDZIEŃ BIBLIOTEK, pod hasłem Biblioteka inspiruje. Z tej okazji Biblioteka Jagiellońska zaprasza na bezpłatne warsztaty prowadzone prze Sekcję Trenerską FLOW Koła Naukowego Studentów Psychologii UJ. Warsztaty przeznaczone są dla studentów, bibliotekarzy oraz seniorów.
więcej o TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2016 w Bibliotece Jagiellońskiej
Światowy Dzień Książki i Praw autorskich w Bibliotece Jagiellońskiej

19.04.2016
23 kwietnia obchodzony jest XXI Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Biblioteka Jagiellońska i Stowarzyszenie All In UJ przygotowały szereg atrakcji. To niezastąpiona okazja do wgłębienia się w tajniki świata książki. Przez dwa dni: 22 i 23 kwietnia będzie można wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach.
więcej o Światowy Dzień Książki i Praw autorskich w Bibliotece Jagiellońskiej
All In Books

18.04.2016
23 kwietnia 2016 r. już po raz 21 obchodzić będziemy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Biblioteka Jagiellońska i Nauka All In UJ organizują bezpłatną wymianę książek z cyklu All In Books.
więcej o All In Books
XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w BJ

11.05.2015
Z okazji XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, odbywającego się pod hasłem „wybieram bibliotekę", Biblioteka Jagiellońska oferuje możliwość zwiedzania niedostępnych na co dzień miejsc, w tym magazynów, pracowni digitalizacji, Kliniki Papieru.
więcej o XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w BJ

29.04.2015
Serdecznie zapraszamy na spacer z przewodnikiem po pracowniach digitalizacji Biblioteki Jagiellońskiej. Okazją ku temu są Dni Otwarte Funduszy Europejskich, dzięki którym powstała Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa – jedna z największych bibliotek cyfrowych w kraju.
więcej o "Udostępnianie na ekranie - digitalizacja w Bibliotece Jagiellońskiej od kuchni"
Małopolskie Dni Książki w Bibliotece Jagiellońskiej

22.04.2015
Z okazji Małopolskich Dni Książki - KSIĄŻKA i RÓŻA – 2015 Biblioteka Jagiellońska oferuje swoim Czytelnikom możliwość wypożyczenia w tych dniach o 1 książkę więcej.
więcej o Małopolskie Dni Książki w Bibliotece Jagiellońskiej
Plenerowa gra miejska - "Zbrodnia w Krakowie"

24.11.2014
Zbrodnia w Krakowie to plenerowa gra miejska przywołująca wątki z krakowskich kryminałów na którą zapraszamy 2-4 osobowe zespoły już 29 listopada 2014 roku. Jej uczestnicy, wcielając się w role pomocników legendarnych literackich detektywów – Julii Dobrowolskiej (detektywki z kryminałów Gai Grzegorzewskiej), Józefa Marii Dyducha (bohatera opowiadań Irka Grina) i mistrza (czołowej postaci z powieści Marcina Świetlickiego) biorą udział w śledztwie, które co chwila komplikuje się i stawia nowe wyzwania.
więcej o Plenerowa gra miejska - "Zbrodnia w Krakowie"
Tydzień Open Access 2014 - "Otwarty Dostęp – Otwarte Drzwi"

09.10.2014
Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Open Access (20-26 października 2014) Biblioteka Jagiellońska zaprasza wszystkich chętnych do zwiedzania budynku biblioteki, w tym niedostępnych dla czytelników miejsc.
więcej o Tydzień Open Access 2014 - "Otwarty Dostęp – Otwarte Drzwi"

30.04.2014
Z okazji Festiwalu Funduszy Europejskich w Małopolsce 1-11 maja 2014 r. Biblioteka Jagiellońska umożliwia poznanie procesu digitalizacji w Jagiellońskiej Bibliotece Cyfrowej
więcej o 10 lat Polski w UE - Biblioteka Jagiellońska beneficjentem funduszy europejskich
"Czytanie łączy pokolenia" - Tydzień Bibliotek 2014

17.05.2014
W ramach Tygodnia Bibliotek 8-15 maja 2014 r. Biblioteka Jagiellońska zaprasza wszystkich zainteresowanych na szereg wydarzeń
więcej o "Czytanie łączy pokolenia" - Tydzień Bibliotek 2014
Rynek książki po zakończeniu "ARROW Plus"

21.01.2014
Zapraszamy na spotkanie z dyrektorem generalnym Stowarzyszenia Autorów i Wydawców „Polska Książka" panem dr Andrzejem Nowakowskim. Tematem będzie europejski projekt „ARROW Plus" i jego znaczenie dla bibliotek i rynku książki w Polsce.
więcej o Rynek książki po zakończeniu "ARROW Plus"