Tydzień Bibliotek w Bibliotece Jagiellońskiej 2018

27.04.2018
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wydarzenia szkoleniowe, podczas których będziecie doskonalić umiejętności interpersonalne, pracować nad wydłużeniem swojej doby, uczyć się podróżować i poprawnie rekrutować do pracy!
więcej o Tydzień Bibliotek w Bibliotece Jagiellońskiej 2018

14.02.2018
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło Grodzkie w Krakowie i Biblioteka Jagiellońska zapraszają na wykład Leszka Szafrańskiego, kierownika Oddziału Zbiorów Cyfrowych Biblioteki Jagiellońskiej, zatytułowany Otwarty dostęp: walka z wiatrakami czy nowe wyzwanie bibliotek?
więcej o "Otwarty dostęp: walka z wiatrakami czy nowe wyzwanie bibliotek?" - wykład Leszka Szafrańskiego
ACADEMICA i POLONA - prezentacja

23.01.2018
Serdecznie zapraszamy na prezentację serwisów Biblioteki Narodowej - ACADEMICA i POLONA, która odbędzie się w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie (ul. Oleandry 3, sala konferencyjna, parter), 5 lutego 2018 r. w godzinach 10.00 – 14.00.
więcej o ACADEMICA i POLONA - prezentacja
Sesyjna nocna nauka w Bibliotece Jagiellońskiej z All In UJ

22.01.2018
W dniach 29.01 - 2.02.2018 Biblioteka Jagiellońska i Nauka All In UJ zapraszają na wspólną nocną naukę. W tym okresie Jagiellonka będzie czynna do godz. 00.30
więcej o Sesyjna nocna nauka w Bibliotece Jagiellońskiej z All In UJ
Warsztaty drzeworytnicze - Tadeusz Grajpel

11.01.2018
Biblioteka Jagiellońska, Koło Grodzkie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Kwant Bistro Jagiellonka mają zaszczyt zaprosić na warsztaty drzeworytnicze prowadzone przez Pana Tadeusza Grajpla.
więcej o Warsztaty drzeworytnicze - Tadeusz Grajpel
Odczyt - Martin Waltz czyta "O Cyceronie" z "Gwiazd ludzkości" Stefana Zweiga

29.11.2017
Konsulat Generalny Republiki Austrii w Krakowie, Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Instytut Filologii Germańskiej ​UJ, Biblioteka Jagiellońska, Biblioteka Austriacka serdecznie zapraszają na odczyt sceniczny Martina Waltza „O Cyceronie” z „Gwiazd ludzkości” Stefana Zwiega
więcej o Odczyt - Martin Waltz czyta "O Cyceronie" z "Gwiazd ludzkości" Stefana Zweiga
Open Access Week 2017 w Bibliotece Jagiellońskiej

18.10.2017
Corocznie w październiku odbywa się Open Access Week (Tydzień Otwartej Nauki), mający na celu promowanie otwartego dostępu do publikacji i danych naukowych. Z tej okazji Biblioteka Jagiellońska zaprasza 23 października 2017 r. na dwa wykłady
więcej o Open Access Week 2017 w Bibliotece Jagiellońskiej
Sesyjna nocna nauka w Bibliotece Jagiellońskiej z All In UJ

19.06.2017
Biblioteka Jagiellońska i Nauka All In UJ zapraszają na wspólną nocną naukę. 21/22 i 22/23 czerwca Jagiellonka będzie czynna do 00:30.
więcej o Sesyjna nocna nauka w Bibliotece Jagiellońskiej z All In UJ
Noc Bibliotek w Bibliotece Jagiellońskiej

24.05.2017
Biblioteka Jagiellońska ma przyjemność zaprosić do udziału w III ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2017. W tym roku otwarte zostaną drzwi do starego (al. Mickiewicza 22) i nowego gmachu (ul. Oleandry 3) Biblioteki. Podczas spaceru labiryntem korytarzy będzie można zobaczyć jak tradycja łączy się z nowoczesnością.
więcej o Noc Bibliotek w Bibliotece Jagiellońskiej
Odjazdowy Bibliotekarz w Krakowie 2017

10.05.2017
Biblioteka Jagiellońska włączyła się do akcji Odjazdowy Bibliotekarz w Krakowie 2017, która w tym roku będzie połączona ze Szkolnym Masowym Przejazdem Rowerowym, organizowanym przez Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów.
więcej o Odjazdowy Bibliotekarz w Krakowie 2017

09.05.2017
Jeśli chcesz wiedzieć jakim zabiegom konserwacyjnym poddawane są rękopisy, starodruki, muzykalia, zbiory graficzne i kartograficzne, dzieła unikatowe (tzw. „rara”) i inne cenne obiekty przechowywane w Bibliotece Jagiellońskiej oraz w jakiej formie trafiają do Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej - wykorzystaj Dni Otwarte Funduszy Europejskich i przyjdź do nas!
więcej o DNI OTWARTE Funduszy Europejskich – Konserwacja i digitalizacja najcenniejszych zbiorów BJ
"Alma w działaniu" - pokaz systemu bibliotecznego nowej generacji

20.04.2017
Biblioteka Jagiellońska oraz Aleph Polska serdecznie zapraszają na pokaz "Alma w działaniu". W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną procesy pracy bibliotecznej w chmurowym systemie nowej generacji.
więcej o "Alma w działaniu" - pokaz systemu bibliotecznego nowej generacji
Nocna nauka w Bibliotece Jagiellońskiej

30.01.2017
Biblioteka Jagiellońska i Nauka All In UJ zapraszają na wspólną nocną naukę, która rozpocznie się w czwartek 2 lutego a zakończy w piątek 3 lutego o godzinie 00:30
więcej o Nocna nauka w Bibliotece Jagiellońskiej
Darmowa wymiana książek "All In Books"

15.11.2016
"Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli" - idąc za złotą myślą Cycerona, Nauka All In UJ oraz Biblioteka Jagiellońska zapraszają na darmową wymianę książek z cyklu "All In Books".
więcej o Darmowa wymiana książek "All In Books"
Jagiellońskie Wieczory Filmowe All in UJ

24.10.2016
Serdecznie zapraszamy do Jagiellonki na inauguracyjne spotkanie drugiego sezonu Jagiellońskich Wieczorów Filmowych All In UJ.
więcej o Jagiellońskie Wieczory Filmowe All in UJ