20190507

Wykład "Projekt Patrimonium nowym otwarciem Biblioteki Narodowej i Biblioteki Jagiellońskiej"

Data: 07.05.2019
Miejsce: Biblioteka Jagiellońska, sala konferencyjna, wejście od ul. Oleandry 3, godz. 13.00
Organizator: Biblioteka Jagiellońska i Biblioteka Narodowa

Biblioteka Jagiellońska i Biblioteka Narodowa zapraszają na wykład-prezentację pt. "Projekt Patrimonium nowym otwarciem Biblioteki Narodowej i Biblioteki Jagiellońskiej".

Tematem wykładu będzie omówienie udostępnionego w POLONIE zasobu (w tym nowych obiektów, zdigitalizowanych ostatnio w ramach wspólnego projektu ww. Bibliotek, "Patrimonium"), funkcjonalności POLONY (także nowe, planowane do uruchomienia na koniec roku) oraz potencjał wykorzystania zdigitalizowanych materiałów w studiach, pracy dydaktycznej i naukowej.

Wykład wygłosi Tomasz Gruszkowski, kierownik Centrum Kompetencji Biblioteki Narodowej w dziedzinie digitalizacji materiałów bibliotecznych.

Wstęp wolny, spotkanie skierowanego do wszystkich zainteresowanych ze szczególnym uwzględnieniem studentów, wykładowców, naukowców i bibliotekarzy.