Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Inne wydarzenia

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20190326

Pokaz rękopisów Moniuszki oraz happening baletowy w Bibliotece Jagiellońskiej

Data: 26.03.2019
Miejsce: Biblioteka Jagiellońska, foyer 26 marca 2019, godz. 12
Organizator: Balet Cracovia Danza oraz Biblioteka Jagiellońska
Pokaz rękopisów Moniuszki oraz happening baletowy w Bibliotece Jagiellońskiej

Już po raz czwarty Balet Cracovia Danza zaprasza na cykl happeningów "Cracovia Danza: balet w mieście". W tym roku zespół pokaże związki Stanisława Moniuszki z Krakowem. Balet Cracovia Danza zatańczy w foyer Biblioteki Jagiellońskiej przedstawiając choreografie przygotowane do muzyki Moniuszki

Warto przypomnieć, że w naszym mieście rozbrzmiewała muzyka kompozytora i to pod jego batutą, a zabytki Krakowa stały się nawet inspiracją dla twórczości. Wybór miejsca na inaugurację tegorocznego cyklu, a więc Biblioteka Jagiellońska, nie jest przypadkowy. Właśnie tu, w skarbcu, znajdują się muzyczne rękopisy Stanisława Moniuszki. Dzięki współpracy Baletu z Biblioteką Jagiellońską tego dnia z okazji inauguracji cyklu happeningów zostaną pokazane dwa z autografów kompozytora. Zobaczyć będzie można arię z opery "Verbum Nobile" oraz jedną z najsłynniejszych polskich pieśni "Prząśniczka".

Balet Cracovia Danza zatańczy w foyer Biblioteki Jagiellońskiej przedstawiając choreografie przygotowane przez Romanę Agnel i Leszka Rembowskiego do muzyki Moniuszki. Zabrzmi fortepianowa "Polka C-dur" oraz "Polonez" i "Kotyljon" z opery "Hrabina".

Zapraszamy!