Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Inne wydarzenia

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20160509

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2016 w Bibliotece Jagiellońskiej

Data: 09.05.2016 - 12.05.2016
Miejsce: Biblioteka Jagiellońska, sala konferencyjna Starego Gmachu, wejście od ul. Kadrówki
Organizator: Biblioteka Jagiellońska oraz Sekcja Trenerska FLOW Koła Naukowego Studentów Psychologii UJ
TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2016 w Bibliotece Jagiellońskiej

W dniach 8-15 maja 2016 odbywa się ogólnopolski TYDZIEŃ BIBLIOTEK, pod hasłem Biblioteka inspiruje. Z tej okazji Biblioteka Jagiellońska zaprasza na bezpłatne warsztaty prowadzone prze Sekcję Trenerską FLOW Koła Naukowego Studentów Psychologii UJ. Warsztaty przeznaczone są dla studentów, bibliotekarzy oraz seniorów.

 

Harmonogram

STUDENCI

  • 9 V 2016, godz. 15.30 - Jak przestać walczyć z zegarem?Warsztaty zarządzania sobą w czasie     

Czas przeciekający przez palce jest zmorą naszej codzienności. Podczas tego szkolenia będą Państwo mięli okazję, by dowiedzieć się dlaczego tak jest i pogłębić swoją wiedzę na ten bliski nam wszystkim temat. Wspólnie postaramy się znaleźć odpowiednie dla Państwa sposoby organizowania i planowania czasu oraz motywowania się do pracy.

Prowadzenie:
Maryna Kołeczek - studentka II roku psychologii na UJ. Członek Sekcji Trenerskiej FLOW Koła Naukowego Studentów Psychologii UJ. Autorka wielu kursów i warsztatów z tematyki samorozwoju dla młodzieży oraz młodych dorosłych.

  • 12 V 2016, godz. 15.30 - Zdaj w pierwszym terminie!Warsztaty z technik usprawniających pamięć                      

Czy chciałbyś zdać wszystkie kolokwia i egzaminy w pierwszym terminie? Przyjdź na nasze szkolenie i dowiedz się jak efektywnie zapamiętywać. Oferujemy potwierdzone naukowo metody, które pomogą Ci nie tylko w przygotowaniach do egzaminów, ale również w codziennym funkcjonowaniu. Na szkoleniu dowiesz się, jak zapamiętywać listy słów, ciągi cyfr i wiele, wiele innych. Zapraszamy!

Prowadzenie:
Rafał Lasek – student III roku Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Należy do Sekcji Trenerskiej FLOW KNSP UJ, gdzie zdobywa wiedzę na temat trenerstwa, a także pracuje nad swoim warsztatem poprzez prowadzenie szkoleń. Dotychczas prowadził szkolenia takie jak: „Wystąpienia publiczne" dla pracowników Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie czy „Mnemotechniki" dla seniorów.
Monika Ziembińska – absolwentka Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od ponad dwóch lat realizuje w Czytelni Naukowej Krowoderskiej Biblioteki Publicznej własny projekt animacji kultury dla seniorów. Obecnie studentka Psychologii w Zarządzaniu na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Należy do Sekcji Trenerskiej FLOW KNSP UJ.

BIBLIOTEKARZE

  • 10 V 2016, godz. 11.00 - Zgryź ten orzech - szkolenie z technik twórczego rozwiązywania problemów - Warsztaty dla bibliotekarzy

Odczuwasz potrzebę zmiany? Czujesz, że Twój potencjał nie może w pełni się ujawnić? Masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać? Na naszym szkoleniu poznasz narzędzia, które Ci w tym pomogą! Techniki twórczego rozwiązywania problemów mogą być przydatne nie tylko w pracy, ale także w codziennym życiu. Za ich pomocą możesz spojrzeć na swoje zadania w inny, niecodzienny sposób. Twórcze rozwiązywanie problemów jest procesem tworzenia rozwiązania danego problemu. Problemu, którego jeszcze nie udało Ci się rozwiązać. Metody te to nie tylko pomocne narzędzie w znajdywaniu nowych rozwiązań, ale i ciekawy sposób na pracę z innymi. Celem warsztatu jest przekazanie i przećwiczenie sposobów pogłębionej analizy sytuacji problemowych.

Prowadzenie:
Patrycja Chołota - z wykształcenia dziennikarka, a ponadto studentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Fascynatka nowych mediów. Troszczy się o sprawy społeczne, dlatego aktywnie działa jako wolontariuszka w Polskiej Akcji Humanitarnej. Prowadzi szkolenia z zakresu edukacji globalnej oraz pomocy humanitarnej dla uczniów szkół licealnych.  Obecnie należy do Sekcji Trenerskiej FLOW KNSP UJ. Należała do Koła Nauk Psychologicznych PRAGMA. Prowadziła szkolenia „Trening kreatywności" m. in. w ramach projektu „W Stronę Zmian" w IPS UJ. Uwielbia łączyć podróże z nauką. Zrealizowała projekty m. in. na  Ukrainie oraz w Stanach Zjednoczonych.
Marlena Faryj - studentka Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członek pionu ds. Public Relations Konferencji Profectus. Członek Sekcji Trenerskiej FLOW Koła Naukowego Studentów Psychologii UJ, gdzie aktualnie jest zaangażowana w wiele projektów prowadząc, a także uczestnicząc w szkoleniach. Prowadziła szkolenia dla bibliotekarzy, studentów, a także osób starszych.. Lubi próbować swoich sił na różnych polach i rozmawiać z ludźmi o ich pasjach.

  • 12 V 2016, godz. 12.00 - Jak przestać walczyć z zegarem.Warsztaty zarządzania sobą w czasie            

Czas przeciekający przez palce jest zmorą naszej codzienności. Podczas tego szkolenia będą Państwo mięli okazję by dowiedzieć się dlaczego tak jest i pogłębić swoją wiedzę na ten bliski nam wszystkim temat. Wspólnie postaramy się znaleźć odpowiednie dla Państwa sposoby organizowania i planowania czasu oraz motywowania się do pracy.

Prowadzenie:
Maryna Kołeczek - studentka II roku psychologii na UJ. Członek Sekcji Trenerskiej FLOW Koła Naukowego Studentów Psychologii. Autorka wielu kursów i warsztatów z tematyki samorozwoju dla młodzieży oraz młodych dorosłych.
Sabina Hajdas – studentka III roku psychologii oraz koordynator Sekcji Trenerskiej Flow Koła Naukowego Studentów Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie realizuje ścieżkę Psychologia Rodziny i Edukacji. Prowadziła szereg własnych warsztatów dla różnych grup: bibliotekarzy, studentów, licealistów i gimnazjalistów. Były to m.in. szkolenia: „Rola trenera w procesie integracji", „Chcę szkolić! Czyli o tym jak rozpocząć drogę od marzeń do działania.", „O radzeniu sobie z sytuacjami konfliktowymi i o skutecznej komunikacji" oraz „Mam to", czyli cykl warsztatów samorozwojowych o charakterze teatralnym dla młodzieży w wieku licealnym.

SENIORZY

  • 9 V 2016, godz. 12.00 - Sekrety pamięci - podstawy treningu pamięci       

Na naszym szkoleniu dowiedzą się Państwo jak polepszyć swoją pamięć. Zmierzą się też Państwo z własną oceną pamięci – czy rzeczywiście jest taka zła? A może jest lepsza niż się wydaje na pierwszy rzut oka? Podczas warsztatów będzie można nauczyć się również technik pomagających zapamiętywać liczby (piny do kart czy daty urodzin naszych znajomych) oraz listy zakupów. Zapraszamy wszystkich chętnych poznać sekrety swojej pamięci!

Prowadzenie:
Rafał Lasek – student III roku Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Należy do Sekcji Trenerskiej FLOW KNSP UJ, gdzie zdobywa wiedzę na temat trenerstwa, a także pracuje nad swoim warsztatem poprzez prowadzenie szkoleń. Dotychczas prowadził szkolenia takie jak: „Wystąpienia publiczne" dla pracowników Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie czy „Mnemotechniki" dla seniorów.
Monika Ziembińska – absolwentka Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od ponad dwóch lat realizuje w Czytelni Naukowej Krowoderskiej Biblioteki Publicznej własny projekt animacji kultury dla seniorów. Obecnie studentka Psychologii w Zarządzaniu na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Należy do Sekcji Trenerskiej FLOW.

  • 11 V 2016, godz. 12.00 - Stres - nieodłączny towarzysz. Jak sobie z nim radzić w jesieni życia?

Wraz z wiekiem stres i jego pojmowanie zmienia się. Gdy nadchodzi jesień życia inaczej reagujemy na nowe wyzwania. Nasze szkolenie pomoże zrozumieć, czym jest stres oraz jak sobie z nim poradzić. Za pomocą tworzenia scenek aktorskich, dyskusji i pracy w małych grupach chcemy zachęcić Państwa do szerszego a może nawet nowego spojrzenia na sytuacje stresowe.

Prowadzenie:
Weronika Peplińska - studentka III roku Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Działa w Sekcji Trenerskiej „FLOW"  Koła Naukowego Studentów Psychologii UJ, gdzie uczestnicząc w wielu szkoleniach doskonali swój warsztat trenerski. Jej pasją jest teatr, uwielbia występować i wcielać się w kobiece role komediowe. Na szkoleniu postara się połączyć zdobytą wiedzę psychologiczną ze swoją pasją.
Julia Pleszka - studentka III roku psychologii na UJ, Członek Sekcji Trenerskiej „FLOW" Koła Naukowego Studentów Psychologii UJ, w ramach której brała aktywny udział w wielu projektach i szkoleniach. Doświadczenie przemawiania wobec większego audytorium zdobyła na konferencjach naukowych. Zainteresowana tematyką zdrowia zarówno psychicznego jak i somatycznego m.in. oddziaływaniem stresu na funkcjonowanie człowieka.

Ilość miejsc ograniczona. Konieczność zapisów na adres: projekty.bj@uj.edu.pl

Widok zawartości stron Widok zawartości stron