"Otwieraj z sensem: działaj, by wyrównywać szanse i zapobiegać wykluczeniu"

16.10.2020
W październiku (19-25.10.2020) obchodzony jest XI Tydzień Otwartej Nauki (Open Access Week). Wydarzenie ma na celu promowanie otwartego dostępu do publikacji naukowych, danych badawczych, dokumentów dźwiękowych czy filmów. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem "Otwieraj z sensem: działaj, by wyrównywać szanse i zapobiegać wykluczeniu" (Open with purpose: taking action to built structural equity and inclusion).
więcej o "Otwieraj z sensem: działaj, by wyrównywać szanse i zapobiegać wykluczeniu"

Webinarium „Cyfrowe zasoby nauki w Repozytorium UJ”

21.09.2020
Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium, które odbyło się 25 września 2020 r. w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
więcej o Webinarium „Cyfrowe zasoby nauki w Repozytorium UJ”

29.10.2019
Artyści tworzą nową, nowoczesną atmosferę wokół lirycznych dzieł Thomasa Bernharda. W procesie twórczym przekształcają wiersze Bernharda w dźwięk, tworząc w ten sposób nowoczesne dzieło sztuki. Na scenie liryzm łączy się z muzyką i dźwiękami elektronicznymi, które są tworzone na żywo.
więcej o Wiatr i przemijanie – Muzyka do liryki Thomasa Bernharda / Wind & Vergänglichkeit - Musik zur Lyrik von Thomas Bernhard

Otwartość dla kogo? Powszechny dostęp do wiedzy

17.10.2019
W październiku (21-27.10.2019) już po raz dziesiąty obchodzony jest Tydzień Otwartej Nauki (Open Access Week). Ma on na celu promowanie otwartego dostępu do publikacji i danych badawczych. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem "Otwartość dla kogo? Powszechny dostęp do wiedzy" (Open for Whom? Equity in Open Knowledge).
więcej o Otwartość dla kogo? Powszechny dostęp do wiedzy

15.10.2019
15 października 2019, we wtorek, Jego Wysokość Szejk Dr Sultan bin Muhammad al-Kasimi, władca emiratu Szardża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, złożył wizytę w Bibliotece Jagiellońskiej.
więcej o Jego Wysokość Szejk Dr Sultan bin Muhammad al-Kasimi z wizytą w Bibliotece Jagiellońskiej.

Noc Bibliotek w Bibliotece Jagiellońskiej

23.09.2019
5 października 2019., w sobotę, od godz. 17.00 do 22.00 Biblioteka Jagiellońska zaprasza na Noc Bibliotek, cykliczną ogólnopolską akcję popularyzującą czytelnictwo i biblioteki. W programie wiele atrakcji dla dzieci oraz dorosłych.
więcej o Noc Bibliotek w Bibliotece Jagiellońskiej

30.04.2019
Biblioteka Jagiellońska i Biblioteka Narodowa zapraszają na wykład-prezentację pt. "Projekt Patrimonium nowym otwarciem Biblioteki Narodowej i Biblioteki Jagiellońskiej".
więcej o Wykład "Projekt Patrimonium nowym otwarciem Biblioteki Narodowej i Biblioteki Jagiellońskiej"

Tydzień Bibliotek z Sekcją Flow - 9-15 maja 2019

29.04.2019
Biblioteka Jagiellońska zaprasza na Tydzień Bibliotek z Sekcją FLOW, w ramach którego w dniach od 9 do 15 maja 2019 roku odbędą się szkolenia dla studentów oraz pracowników bibliotek
więcej o Tydzień Bibliotek z Sekcją Flow - 9-15 maja 2019

Pokaz rękopisów Moniuszki oraz happening baletowy w Bibliotece Jagiellońskiej

22.03.2019
Już po raz czwarty Balet Cracovia Danza zaprasza na cykl happeningów "Cracovia Danza: balet w mieście". W tym roku zespół pokaże związki Stanisława Moniuszki z Krakowem. Balet Cracovia Danza zatańczy w foyer Biblioteki Jagiellońskiej przedstawiając choreografie przygotowane do muzyki Moniuszki
więcej o Pokaz rękopisów Moniuszki oraz happening baletowy w Bibliotece Jagiellońskiej

Tydzień Otwartej Nauki w BJ

19.10.2018
W październiku (22-28.10.2018) już po raz dziewiąty obchodzony jest Open Access Week (Tydzień Otwartej Nauki). Ma on na celu promowanie otwartego dostępu do publikacji i danych naukowych. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem "Tworzymy rzetelne podstawy otwartej wiedzy" (Designing equitable foundations for open knowledge)
więcej o Tydzień Otwartej Nauki w BJ

Małopolska Noc Naukowców 2018 w Bibliotece Jagiellońskiej

18.09.2018
Biblioteka Jagiellońska zaprasza na pokazy organizowane w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2018.
więcej o Małopolska Noc Naukowców 2018 w Bibliotece Jagiellońskiej

Krakowska edycja Odjazdowego Bibliotekarza 2018!

21.06.2018
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą na dwóch kółkach powitać lato, a może przy okazji poznać swojego bibliotekarza ;-). Bo to właśnie odróżnia nasz rajd od innych! Odjazdowy Bibliotekarz to wspólna inicjatywa pracowników krakowskich bibliotek, którzy co roku wsiadają na rowery i wraz czytelnikami niczym pomarańczowa błyskawica przemierzają ulice Krakowa oraz okolic.
więcej o Krakowska edycja Odjazdowego Bibliotekarza 2018!

Sesyjna nocna nauka w Bibliotece Jagiellońskiej z All In UJ

07.06.2018
W dniach 18.06 - 22.06.2018 Biblioteka Jagiellońska i Nauka All In UJ zapraszają na wspólną nocną naukę. W tym okresie Jagiellonka będzie czynna do godz. 00.30.
więcej o Sesyjna nocna nauka w Bibliotece Jagiellońskiej z All In UJ

Noc Bibliotek w Bibliotece Jagiellońskiej

28.05.2018
9 czerwca 2018 r., w sobotę, od godz. 18.00 do 23.00 Biblioteka Jagiellońska zaprasza na Noc Bibliotek, cykliczną ogólnopolską akcję popularyzującą czytelnictwo i biblioteki
więcej o Noc Bibliotek w Bibliotece Jagiellońskiej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Bibliotece Jagiellońskiej

08.05.2018
11 i 12 maja w Bibliotece Jagiellońskiej odbędą się pokazy i wycieczki zorganizowane w związku z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich. Serdecznie zapraszamy!
więcej o Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Bibliotece Jagiellońskiej