Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia kulturalne
i naukowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210318

25. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Wystawa manuskryptów muzycznych - NIECZYNNA od 20 marca

Data: 18.03.2021 - 02.04.2021
Miejsce: Sala wystawowa Biblioteki Jagiellońskiej (wejście od ul. Oleandry 3)
Organizator: Biblioteka Jagiellońska
Kontakt: Michał Lewicki - kurator wystawy
25. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Wystawa manuskryptów muzycznych  - NIECZYNNA od 20 marca

Wystawa "Beethoven i Penderecki. Sfera sacrum" - NIECZYNNA od soboty 20 marca. Zamknięcie nastąpiło w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r., o ograniczeniach z powodu epidemii COVID-19.

 

 

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na wystawę  "Beethoven i Penderecki. Sfera sacrum", zorganizowaną w ramach 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

Jubileuszowa ekspozycja poświęcona została dziełom dwóch słynnych kompozytorów: Ludwiga van Beethovena, patrona festiwalu, twórcy, który u progu XIX wieku wyznaczył nowe kierunki rozwoju sztuki muzycznej, oraz Krzysztofa Pendereckiego, zmarłego przed niespełna rokiem najwybitniejszego polskiego kompozytora naszych czasów.
W ramach ekspozycji zaprezentowane zostały przechowywane w Bibliotece Jagiellońskiej autografy dzieł Ludwiga van Beethovena, pochodzące z kolekcji dawnej Pruskiej Biblioteki Państwowej w Berlinie – m.in. szkicowniki kompozytora oraz rękopisy VII i VIII Symfonii i późnych kwartetów smyczkowych – oraz znajdujący się w zbiorach Biblioteki Jagiellońskiej autograf szkiców II Koncertu na skrzypce i orkiestrę „Metamorfozy” Krzysztofa Pendereckiego. Ekspozycję uzupełniają reprodukcje dzieł Krzysztofa Pendereckiego, których oryginały znajdują się w posiadaniu Pani Elżbiety Pendereckiej.

 

Wernisaż wystawy "Beethoven i Penderecki. Sfera sacrum"

Widok zawartości stron Widok zawartości stron