Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy miesiąca: Prawo

Bazy miesiąca: Prawo

W marcu Biblioteka Jagiellońska prezentuje wybrane bazy z zakresu prawa. Baza zakupiona: Hein Online, Baza w wolnym dostępie ISAP - Internetowy System Aktów Prawnych

Hein Online

Link do bazy Hein Online
Hein Online jest wiodącą platformą badawczą, która zapewnia ponad 198 milionów stron multidyscyplinarnych czasopism, dokumentów rządowych, zasobów międzynarodowych, orzecznictwa i wiele innych. Udostępnia bogactwo materiałów, składających się z w pełni przeszukiwalnych plików PDF. Między innymi baza zawiera:

  • U.S Federal Content - miliony stron współczesnych i historycznych zasobów rządu federalnego USA,
  • U.S State Content - podstawowe dokumenty urzędowe, w tym ustawy, statuty, konstytucje i źródła prawa porównawczego
  • International Resources – bogaty zestaw materiałów z zakresu prawa międzynarodowego, traktatów, umów, not dyplomatycznych itp.,
  • Case Law czyli prawo federalne, stanowe i precedensowe, jak również wybrane materiały międzynarodowe,
  • Special Collections - kolekcje poświęcone różnym wydarzeniom historycznym, aktualnym tematom i zagadnieniom badawczym.

Link do Instrukcji dla użytkownika bazy Hein Online

ISAP - Internetowy System Aktów Prawnych

Link do bazy ISAP - Internetowy System Aktów Prawnych
Baza obejmuje opisy bibliograficzne i teksty aktów prawnych, które ukazały się w „Dzienniku Ustaw” od 1918 roku i w „Monitorze Polskim” od 1930 roku. Dodatkowym i niezależnym modułem systemu jest baza ISAP – Akty prawne i inne dokumenty Władz RP na Uchodźstwie, która zawiera opisy bibliograficzne i teksty aktów opublikowanych w „Monitorze Polskim” za lata 1939-1940. Bazy można przeglądać za pomocą haseł i roczników lub przeszukiwać korzystając z wbudowanej wyszukiwarki. Pełne teksty ustaw można pobrać w postaci plików Acrobat Reader.

Link do Informacji o bazie ISAP
Link do Instrukcji korzystania z bazy ISAP

 

Wszystkie pytania z zakresu pozyskiwania informacji z baz z zakresu prawa prosimy kierować na adres e-mail: oinka@uj.edu.pl (Sekcja Informacji Naukowej), tel.: 12 663-34-44.

 

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron