Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy miesiąca: Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa

Bazy miesiąca: Bibliotekoznawstwo i  informacja naukowa

W listopadzie Biblioteka Jagiellońska prezentuje wybrane bazy z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej.
Baza zakupiona: SAGE Premier (SAGE Journals)
Baza w wolnym dostępie: Polska Bibliografia Bibliologiczna

Sage Premier (Sage Journals)

Link do bazy ​Sage Premier (Sage Journals)

Baza rejestruje zawartość czasopism z różnych dziedzin. Czasopisma są wydawane przez SAGE Publications, w tym również znajdują się tytuły z informacji naukowej (Information Science – 12 tytułów). Warto wspomnieć o takich czasopismach jak: „IFLA Journal” i „Social Science Information”. Dla artykułów wydanych od 1999 r. dla użytkowników z UJ dostępne są pełne teksty. Baza oferuje również dostęp do zróżnicowanych webinarów. Można również uczestniczyć w kursach online z różnych dziedzin (np. statystyki, interpretowania danych czy krytycznego myślenia). 

Kursy Sage online
Pomoc do bazy Sage Premier (Sage Journals)
Informacja o stosowaniu operatorów logicznych
Informacje o bazie Sage Premier (Sage Journals)

Polska Bibliografia Bibliologiczna

Link do bazy ​Polska Bibliografia Bibliologiczna

Baza rejestruje piśmiennictwo z zakresu szeroko pojętej nauki o książce, obejmujące następujące dyscypliny i zagadnienia: ogólne i teoretyczne zagadnienia bibliotekoznawstwa i bibliologii, informacja naukowa i dokumentacja, bibliografia, struktura i dzieje książki, czasopiśmiennictwo, wytwarzanie książki, rozprowadzanie książki, księgarstwo, estetyka książki, ekslibrisy, bibliotekarstwo, użytkowanie książki.
Uwzględnia książki, artykuły z czasopism, fragmenty piśmiennicze zarówno w formie graficznej, jak i elektronicznej opublikowane w Polsce, a także za granicą, jeśli przez autora lub tematycznie związane są z Polską. Znaleźć w niej można publikacje wydane w latach 1995-2010. 

Informacje o bazie Polska Bibliografia Bibliologiczna

Wszystkie pytania z zakresu pozyskiwania informacji z baz z zakresu bibliotekoznawstwa i  informacji naukowej prosimy kierować na adres e-mail: barbara.bulat@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel.: 12 663-34-44, p. Barbara Bułat).

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron