Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy miesiąca: Pedagogika

Bazy miesiąca: Pedagogika

W lipcu Biblioteka Jagiellońska prezentuje wybrane bazy z zakresu Pedagogiki: baza zakupiona: ERIC - Educational Resource Information Center [EBSCO] oraz baza w wolnym dostępie: Bibliografia materiałów repertuarowych dla szkół.

ERIC - Educational Resource Information Center [EBSCO]

Link do bazy ERIC - Educational Resource Information Center [EBSCO]

Baza obejmuje dziedziny takie jak: edukacja, pedagogika, psychologia oraz im pokrewne. Zawiera ponad 1,6 miliona rekordów oraz odsyłacze do ponad 700 tysięcy pełnotekstowych dokumentów. Można ją przeszukiwać za pomocą różnorodnych kryteriów, a wyszukiwanie zaawansowane pozwala na budowanie złożonych zapytań do bazy. Operatory logiczne (AND, OR, NOT) służą do rozszerzania i ograniczania wyników wyszukiwania, a fasety pozwalają na doprecyzowanie efektów.

Link do pomocy
Link do Tutoriala

Bibliografia materiałów repertuarowych dla szkół

Link do bazy Bibliografii materiałów repertuarowych dla szkół

Baza jest narzędziem pomocniczym dla nauczycieli, wychowawców i instruktorów. Bibliografia została opracowana przez M. Szafińską-Chadałę, J. Jordan i A. Maciejewską. Baza jest okresowo aktualizowana. Na bibliografię składają się scenariusze: uroczystości, spotkań, widowisk, przedstawień, apeli, inscenizacji, montaży poetycko-muzycznych, wieczorów literackich i turniejów. Bibliografia zawiera opisy bibliograficzne scenariuszy opublikowanych w książkach i czasopismach (głównie po r. 1989).

 
 
 

Wszystkie pytania z zakresu pozyskiwania informacji z baz z zakresu pedagogiki prosimy kierować na adres e-mail: katarzyna.laskawska@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel.: 12 663-34-44, p. Katarzyna Łaskawska).

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron