Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy miesiąca: Biografie i Biogramy

Bazy miesiąca: Biografie i Biogramy

W kwietniu Biblioteka Jagiellońska prezentuje dwie bazy zawierające biografie i biogramy:

Baza zakupiona: Europa Sacra
Baza w wolnym dostępie: Baza Biogramów

Europa Sacra

Europa Sacra
Baza jest źródłem informacji o osobistościach w Kościele. Zawiera dane o ponad 30 tys. arcybiskupów, biskupów i patriarchów żyjących w latach 1198-1667. Informacje zawarte w tej bazie przedstawione są w przejrzysty sposób, w formie tabeli. Narzędziami pomocniczymi w wyszukiwaniu informacji są: wyszukiwarka oraz alfabetyczny indeks ułożony według nazw dostojników kościelnych. Baza opracowana została na podstawie następujących źródeł: Hierarchia catholica mediiaevi... ab anno 1198 (C. Eubela) oraz Series episcoporum ecclesiae catholicae (P.B. Gamsa). Do wyboru są trzy wersje językowe: angielska, francuska i niemiecka.
Informacje o bazie i pomoc do szukania 

​Baza Biogramów

Baza Biogramów - Bibliografia publikacji o Polakach.
Baza zawiera opisy bibliograficzne biogramów, a także bibliografii podmiotowych lub przedmiotowych Polaków, głównie żyjących od 19 do 21 wieku, ale znajdują się tutaj również biogramy wcześniej żyjących osób. Uwzględniani są: ludzie nauki, kultury, sztuki, muzyki, literatury, polityki, mediów, sportu, działacze społeczni, przedstawicie różnych wyznań religijnych, wynalazcy, przedsiębiorcy, ważne postacie historyczne, ale także osoby mniej znane. Baza tworzona jest w Bibliotece Jagiellońskiej
Informacje o bazie oraz pomoc do szukania

 

Wszystkie pytania z zakresu pozyskiwania informacji z baz z zakresu biografistyki prosimy kierować na adres e-mail: iza.bielec@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel.: 12 663-34-44, p. Izabela Bielec).

 

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron