Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy miesiąca: Wielodziedzinowe

Bazy miesiąca: Wielodziedzinowe

W lutym Biblioteka Jagiellońska prezentuje wybrane bazy wielodziedzinowe.

Baza zakupiona: JSTOR-The Arts & Sciences

Baza w wolnym dostępie: Szukaj w Archiwach

JSTOR-The Arts & Sciences

JSTOR-The Arts & Sciences 

JSTOR to wielodziedzinowa baza oferująca pełnotekstowy dostęp do książek, czasopism naukowych oraz dokumentów źródłowych z 75 dyscyplin naukowych. Zawiera ponad 12 milionów rekordów. Baza umożliwia wyszukiwanie proste i zaawansowane. W wyszukiwaniu zaawansowanym można zawęzić swoje poszukiwania np. do określonej dyscypliny. Dodatkową funkcją wyszukiwania w bazie jest analizator tekstu, który po dodaniu dowolnego pliku tekstowego odnajdzie w bazie publikacje nawiązujące treścią do przesłanej. Warto również wspomnieć o kolekcjach tematycznych i webinarach dotyczących różnych zagadnień.

Informacje o bazie 

Pomoc do bazy oraz instrukcja wyszukiwania

Szukaj w Archiwach

Szukaj w Archiwach 

Serwis Szukaj w Archiwach udostępnia za darmo opisy materiałów archiwalnych znajdujące się głównie w archiwach państwowych. Ich znaczna większość jest prezentowana wraz ze skanami pozwalającymi na przeglądanie całych dokumentów. Serwis Szukaj w Archiwach udostępnia wybrane zbiory archiwalne z bazy „Program Rejestracji Akt Metrykalnych i Stanu Cywilnego” (PRADZIAD) oraz „Zintegrowanego Systemu Informacji Archiwalnej” (ZoSIA).

Informacje o serwisie

Pomoc do wyszukiwania 

 

Wszystkie pytania z zakresu pozyskiwania informacji z baz wielodziedzinowych prosimy kierować na adres email: basia.krawczyk@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel.: 12 663-34-44, p. Barbara Krawczyk).