Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy miesiąca: Ekonomia i zarządzanie

Bazy miesiąca: Ekonomia i zarządzanie

W styczniu Biblioteka Jagiellońska prezentuje wybrane bazy z zakresu ekonomii i zarządzania.
Baza zakupiona: EMIS
Baza w wolnym dostępie: BazEkon

Baza zakupiona: EMIS

Link do bazy EMIS

Gospodarczy serwis informacyjny, który umożliwia wieloaspektową analizę firmy. Zawiera raporty, bilanse i prognozy pozwalające na ocenę funkcjonowania przedsiębiorstwa i porównanie go z konkurencją. Umożliwia ocenę przedsiębiorstwa również na tle branży. Za pomocą narzędzia „Analiza kraju” można porównać wyniki i prognozy podstawowych wskaźników gospodarczych kilku krajów. Zawiera raporty i prognozy Emis Insights dla sektorów gospodarki takich jak: spożywczy, wydobywczy, telekomunikacyjny, bankowy i wiele innych. Za pomocą narzędzi Szybki Screener i Zaawansowany Screener użytkownik może tworzyć rozbudowane raporty, ma dostęp do wykresów notowań giełdowych (w podziale na różne indeksy takie jak: Azja-Pacyfik, EMEA etc.) i baz danych (w przypadku Polski są to np. COFACE, Emitent oraz Monitor Polski B). Zawiera również wybrane tytuły czasopism ogólnopolskich i regionalnych, wśród których warto wymienić np. Gazetę Wyborczą, Rzeczpospolitą czy Gazetę Krakowską.

Przejdź do Instrukcji dla użytkownika i pomocy do bazy EMIS

Baza w wolnym dostępie: BazEkon

Link do bazy BazEkon 

Baza opisów artykułów z ponad 600 tytułów polskich czasopism z dziedziny ekonomii i nauk pokrewnych. Każdy rekord zawiera bibliografię, część artykułów można pobrać. Za pomocą funkcji „Cytowane przez” można obserwować cytowania w przypisach do artykułów znajdujących się w bazie. Bazę można przeglądać za pomocą tytułów czasopism, twórców oraz słów kluczowych (należy je wybrać z indeksów). Baza jest przeszukiwalna za pomocą standardowego zestawu parametrów, wzbogaconego o opcję „W cytowaniach”. Następnie wyniki można posortować po latach wydania, nazwiskach autorów, po tytule czasopisma etc. 

Pomoc do wyszukiwania w bazie BazEkon

 

Wszystkie pytania z zakresu pozyskiwania informacji z baz z zakresu ekonomii i zarządzania prosimy kierować na adres e-mail: jekaterina.maj@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel.: 12 663-34-44, p. Katarzyna Maj-Müller).

Widok zawartości stron Widok zawartości stron