Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy miesiąca: Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa

Bazy miesiąca: Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa

W listopadzie Biblioteka Jagiellońska prezentuje wybrane bazy z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej.
Baza zakupiona: Emerald Insight
Baza w wolnym dostępie: BABIN

Baza zakupiona: Emerald Insight

 

Emerald Insight 

W bazie można znaleźć materiały m.in. dotyczące dziedzin: zarządzanie informacją i wiedzą (Information & Knowledge Management) oraz bibliotekoznawstwo i informacja naukowa (Library and Information Studies). Wykazy czasopism i książek z tych dziedzin można przeglądać używając opcji Browse Our Content – Books and Journals. Bazę można przeszukiwać za pomocą kryteriów takich jak: autor, tytuł, słowa kluczowe, DOI i wiele innych. Publikacje można pobrać w różnych formatach (np. pdf, html, również epub). 

Instrukcja dla użytkownika

Pomoc do wyszukiwania zaawansowanego

Baza w wolnym dostępie: BABIN

 

BABIN

Bibliografia rejestruje analizy dokumentacyjne artykułów z wybranych najważniejszych i najbardziej reprezentatywnych dla bibliotekoznawstwa i informacji naukowej czasopism zagranicznych w Bibliotece Narodowej, uwzględnia artykuły najciekawsze, najlepiej charakteryzujące nowe kierunki badań i przemian.

Informacje o bazie 

 

 

Wszystkie pytania z zakresu pozyskiwania informacji z baz z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej prosimy kierować na adres e-mail: barbara.bulat@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel.: 12 663-34-44, p. Barbara Bułat).