Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy miesiąca: Pedagogika

Bazy miesiąca: Pedagogika

W lipcu Biblioteka Jagiellońska prezentuje wybrane bazy z zakresu pedagogiki. Baza zakupiona: ERIC. Baza w wolnym dostępie: EDUKACJA

 

 

Baza ERIC

Baza danych z zakresu edukacji i dyscyplin pokrewnych. Zawiera pond 1,3 miliona opisów bibliograficznych publikacji i linki do pełnych tekstów. Bazę można przeszukiwać za pomocą różnorodnych kryteriów (m.in. autor, tytuł, tytuł czasopisma, ISSN, abstrakt, typ publikacji) i łączyć je za pomocą operatorów logicznych (AND, OR, NOT), aby otrzymać efektywne rezultaty wyszukiwania. Baza ma podpięte Indeksy i Tezaurus, z których warto korzystać. 

Pomoc: https://connect.ebsco.com/s/article/Basic-Searching-on-EBSCOhost-Tutorial?language=en_US
Tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=t38EKF7kuOk

 

Baza EDUKACJA

Baza bibliograficzna współtworzona przez dolnośląskie biblioteki pedagogiczne. Zawiera opisy bibliograficzne z kilkuset tytułów polskich czasopism pedagogicznych, psychologicznych oraz wybranych czasopism filozoficznych, socjologicznych i z innych dziedzin wiedzy, podejmujących temat edukacji w Polsce i na świecie, dydaktyki, metodyki poszczególnych przedmiotów nauczania, psychologii. Daje możliwość wyszukiwania i przeglądania danych wg kilku indeksów, m.in. tytułów czasopism, haseł przedmiotowych, słów kluczowych, autorów, słów w tytule.

Pomoc: https://aleph.dbp.wroc.pl/F?func=file&file_name=help-1#advance

 

Wszystkie pytania z zakresu pozyskiwania informacji z baz z zakresu pedagogiki prosimy kierować na adres e-mail: katarzyna.laskawska@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel.: 12 663-34-44, p. Katarzyna Łaskawska).

 

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron