Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Repozytorium UJ

Repozytorium UJ

Czasowa przerwa w działaniu systemu Repozytorium Uniwersytetu Jagiellońskiego. Korzystanie z Repozytorium UJ będzie możliwe od 22.06.2020. W nowym systemie Repozytorium UJ została poprawiona funkcjonalność oraz uruchomione zostały nowe moduły związane z obsługą czasopism i konferencji.

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w dniach od 19.06.2020 r. do 21.06.2020 r. nastąpi czasowa przerwa w działaniu systemu Repozytorium Uniwersytetu Jagiellońskiego (https://ruj.uj.edu.pl).
Korzystanie z Repozytorium UJ będzie możliwe od 22.06.2020.
Przerwa spowodowana jest uruchomieniem nowej wersji systemu, która została przygotowana w ramach projektu pt.: "Repozytorium otwartego dostępu do dorobku naukowego i dydaktycznego UJ".

W nowym systemie Repozytorium UJ została poprawiona funkcjonalność oraz uruchomione zostały nowe moduły związane z obsługą czasopism i konferencji. System jest połączony z systemami administracji UJ oraz światowymi agregatorami i wyszukiwarkami. Dzięki temu możliwa jest automatyczna wymiana informacji pomiędzy repozytorium a systemami działającymi na Uniwersytecie m. in.: SAP, USOS, Archiwum Prac Dyplomowych oraz zewnętrznymi systemami m. in.: Polska Bibliografia Naukowa, ORCID, OpenAIRE, BASE, Google Scholar.
Interfejs został przygotowany według obowiązujących standardów informatycznych na świecie i dzięki temu będzie możliwe korzystanie z systemu nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale również na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet). Repozytorium UJ zostało przystosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych, według standardów WCAG 2.0.