Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bazy miesiąca: Prawo

Bazy miesiąca: Prawo

W marcu Biblioteka Jagiellońska prezentuje wybrane bazy z zakresu Prawa - bazę zakupioną LEX Omega oraz bazę w wolnym dostępie: ISAP - Internetowy System Aktów Prawnych

W marcu Biblioteka Jagiellońska prezentuje wybrane bazy z zakresu Prawa

Baza zakupiona: LEX Omega
Baza w wolnym dostępie: ISAP - Internetowy System Aktów Prawnych

Baza LEX Omega

Stale aktualizowany serwis prawniczy jest skierowany przede wszystkim do prawników. Zapewnia dostęp do kompletnej i codziennie aktualizowanej bazy prawa, orzecznistwa i piśmiennictwa prawniczego. W bazie można odnaleźć nie tylko komplet archiwalnych, bieżących i planowanych aktów prawnych, ale także publikacje wydawnictwa Lexis Nexis, wzory dokumentów, procedury, komentarze, czasopisma, monografie, bibliografie prawnicze i wiele innych. Dodatkowo każdy zalogowany użytkownik może skorzystać z opcji „Zadaj pytanie”. Pytanie zostanie przekazane prawnikom zatrudnionym w firmie Lex.

Informacje o dostępie:
https://bj.uj.edu.pl/bazy-zakupione-lista-alfabetyczna

Informacje o bazie:
https://www.produkty.lex.pl/serwis-informacji-prawnej

Instrukcja korzystania:
https://szkolenia.wolterskluwer.pl/szkolenia-produktowe/lex/


Baza ISAP - Internetowy System Aktów Prawnych

Baza obejmuje opisy bibliograficzne i teksty aktów prawnych, które ukazywały się w „Dzienniku Ustaw” od 1918 roku i w „Monitorze Polskim” od 1930 roku. Dodatkowym i niezależnym modułem systemu jest baza „ISAP – Akty prawne i inne dokumenty Władz RP na Uchodźstwie”, która zawiera opisy bibliograficzne i teksty aktów opublikowanych w „Monitorze Polskim” za lata 1939-1940. Bazy można przeglądać za pomocą haseł i roczników lub przeszukiwać korzystając z wbudowanej wyszukiwarki. Pełne teksty ustaw można pobrać w postaci plików Acrobat Reader.

Informacje o bazie oraz instrukcja korzystania:
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/home.xsp

Instrukcja korzystania:
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/help.xsp

Wszystkie pytania z zakresu pozyskiwania informacji z baz z zakresu prawa prosimy kierować na adres e-mail: jagoda.nowak@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel.: 12 663-34-44, p. Jagoda Nowak).