Bazy miesiąca: Sztuka

Film & Television Literature Index with Full Text (baza zakupiona)

Baza obejmuje zagadnienia z dziedziny filmu i telewizji, teorię filmu, konserwację i renowację materiałów filmowych, scenariusze, produkcję, kinematografię, aspekty techniczne, krytykę filmową i telewizyjną. Zawiera indeksy i abstrakty z ok. 380 publikacji oraz pełne teksty z ponad 120 czasopism i z ponad 100 książek i monografii. Ponadto, baza obejmuje recenzje wielu filmów od 1914 r. do dnia dzisiejszego i ponad 36 tysięcy zdjęć pochodzących z archiwum MPTV Image Archive.

Dostęp: http://search.epnet.com (należy kliknąć odnośnik: EBSCOhost Web, a następnie kliknąć na nazwę bazy)

Instrukcja wyszukiwania w bazie: http://support.ebsco.com/training/flash_videos/adv_guided/adv_guided.html

Film Polski (baza w wolnym dostępie)

Ogólnodostępna baza internetowa filmu polskiego. Serwis jest tworzony przez Bibliotekę Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralej im. Leona Schillera w Łodzi. Zawiera informacje na temat filmów polskich, począwszy od 1902 r. aż po planowane premiery w 2018 r., jak również biografie osób związanych z filmem (wraz z pełną filmografią).

W zakładce "Filmoteka" prezentowane są etiudy szkolne studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Natomiast zakładka „Film w prasie polskiej” zawiera bibliografię artykułów (recenzji filmów) z wybranych czasopism polskich.

Dostęp: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php

Instrukcja wyszukiwania (pojawia się po kliknięciu nad opcją "Szukaj w bazie") http://www.filmpolski.pl/fp/index.php

 

Wszelkie pytania dotyczące przeszukiwania i wykorzystania merytorycznego powyższych baz danych prosimy kierować na adres e-mail: agnieszka.brzeziak@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej e-mail: oinka@uj.edu.pl (tel.: 12 663-34-44 p. Agnieszka Brzeziak).  

Data opublikowania: 10.01.2018
Osoba publikująca: Mirosław Kubic