Bazy miesiąca: Ekonomia

Emerald Managment Xtra

W bazie są zamieszczone elektroniczne wersje anglojęzycznych czasopism naukowych z zakresu  m.in.  księgowości, finansów, ekonomii, biznesu międzynarodowego, logistyki, marketingu, zarządzania  jakością i pokrewnych dziedzin. Warto zwrócić uwagę na tytuły takie jak: „Foresight”, „Advances in Financial Economics” i „Journal of Business Strategy”. Baza oferuje otwarty dostęp do dużej ilości artykułów naukowych (głównie w języku angielskim). Ciekawym uzupełnieniem bazy są e-case studies (zamieszczone na kanale YouTube) i scenariusze z zakresu zachowań biznesowych dedykowane jako pomoce naukowe dla studentów i uczniów.

Informacje, jak wyszukiwać w bazie:

https://www.emeraldgrouppublishing.com/support/guides/search_en.pdf

Przegląd Bibliograficzny Czasopiśmiennictwa Ekonomicznego od roku 2012

Baza opisów bibliograficznych artykułów w czasopismach. Baza umożliwia wyszukiwanie proste za pomocą standardowego zestawu kryteriów (m.in. autor, tytuł, słowo kluczowe), pozwala na budowanie złożonych fraz wyszukiwawczych (wyszukiwanie w wielu polach, wyszukiwanie w wielu bazach, wyszukiwanie zaawansowane). Można wyszukiwać z pomocą operatorów logicznych (AND, OR, NOT), jak również za pomocą fraz („Słowa sąsiadujące?”). System znajduje również synonimy. Wyniki wyszukiwania można zapisać, sortować, szeregować, zawężać, rozszerzać i wykluczać. Można również utworzyć własne filtry wyszukiwawcze. Baza nie zawiera pełnych tekstów.

Instrukcja korzystania z bazy:

https://agathos.sgh.waw.pl/F?func=file&file_name=help-1#find

 

Wszystkie pytania z zakresu pozyskiwania informacji z baz z zakresu ekonomii prosimy kierować na adres e-mail: jekaterina.maj@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel.: 12 663-34-44, p. Katarzyna Maj-Müller).

Data opublikowania: 01.01.2020
Osoba publikująca: Mirosław Kubic