Bazy miesiąca - Prawo

W październiku Biblioteka Jagiellońska prezentuje wybrane bazy z zakresu prawa.

Westlaw

Baza jest serwisem informacyjnym głównie z zakresu prawa anglosaskiego i umożliwia znajdywanie informacji prawnej m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Można w niej odnaleźć również informacje na temat Unii Europejskiej. Za pośrednictwem bazy udostępniane są źródła, przeglądy prawnicze i aktualne publikacje prasowe, a trzykrotna aktualizacja bazy podczas dnia umożliwia Czytelnikom zapoznanie się z najświeższymi informacjami. Można tu również znaleźć dane na temat własności intelektualnej, patentów, znaków towarowych i praw autorskich.

Instrukcja korzystania:

https://legal.thomsonreuters.com/en/support/westlaw


 

ISAP - Internetowy System Aktów Prawnych

Baza obejmuje opisy bibliograficzne i teksty aktów prawnych, które ukazały się w „Dzienniku Ustaw” od 1918 roku i w „Monitorze Polskim” od 1930 roku. Dodatkowym i niezależnym modułem systemu jest baza ISAP – Akty prawne i inne dokumenty Władz RP na Uchodźstwie, która zawiera opisy bibliograficzne i teksty aktów opublikowanych w „Monitorze Polskim” za lata 1939-1940. Bazy można przeglądać za pomocą haseł i roczników lub przeszukiwać korzystając z wbudowanej wyszukiwarki. Pełne teksty ustaw można pobrać w postaci plików Acrobat Reader.

Informacje o bazie:

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/home.xsp

Instrukcja korzystania:

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/help.xsp

Wszystkie pytania dotyczące baz z zakresu literatury i językoznawstwa prosimy kierować na adres e-mail: jagoda.nowak@uj.edu.pl lub do Sekcji Informacji Naukowej (e-mail: oinka@uj.edu.pl, tel. 12 663-35-11, p. Jagoda Nowak).

Data opublikowania: 04.10.2018
Osoba publikująca: Mirosław Kubic